Krótkie ocieplenie i opady marznące. Możliwa gołoledź w Polsce. Wystąpi silny wiatrKrótkie ocieplenie i opady marznące. Możliwa gołoledź w Polsce. Wystąpi silny wiatr

W środę pojawi się krótkie ocieplenie, a wraz z nim także opady marznące. Istnieje ryzyko wystąpienia gołoledzi w Polsce, może też wystąpić silny wiatr. Co dokładnie nas czeka? Gdzie pogoda może być najgroźniejsza? Sprawdzamy najnowsze prognozy na najbliższe godziny.

Najbliższe dni to sporo dynamiki w pogodzie w Polsce. Pojawi się krótkie ocieplenie, choć jak się okazuje – nie wszędzie. Niewykluczone, że wystąpią także opady marznące oraz mieszane. Warto już teraz przygotować się na to, co może przynieść pogoda w Polsce. Gdzie spodziewać się gołoledzi a gdzie silnego wiatru?

Ocieplenie, opady marznące i możliwa gołoledź w Polsce

Druga połowa tygodnia może ponownie przynieść potencjalnie groźną aurę w naszym kraju. Spodziewane jest ocieplenie w południowej Polsce, któremu towarzyszyć będzie silny wiatr. Przez kraj przewędruje bowiem kolejny układ niskiego ciśnienia, który przyniesie na południu Polski najpierw wspomniane ocieplenie i opady marznące, a następnie ponownie opady śniegu. Tak to wygląda na aktualnych mapach pogodowych:

ocieplenie gołoledź w polsce
Prognozowany typ i zasięg opadów w Polsce. Model: ICON

A tak wygląda prognozowany silny wiatr w Polsce. Na południu występować będzie halny.

ocieplenie gołoledź w polsce
Prognozowany silny wiatr w Polsce. Model: ECMWF

Co nas czeka w poszczególne dni tygodnia?

Szczegółową prognozę pogody na poszczególne dni trzeciego tygodnia stycznia znajdziecie w naszej tygodniowej prognozie pogody:

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Śledź nas na Facebooku!

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2020-2025 INCUS Media Group