Ochłodzenie przed nami. Nocami pojawi się mrózOchłodzenie przed nami. Nocami pojawi się mróz

Przed nami zmiany w pogodzie i ochłodzenie. Już w nocy ze środy na czwartek pojawiły się przymrozki, a to nie koniec. W kolejnych dniach pojawi się niezbyt silny mróz do -5 stopni Celsjusza. Lokalnie spadki temperatury będą mogły być jednak większe. W połączeniu z prognozowanymi opadami śniegu, mogą występować trudne warunki na drogach. Gdzie termometry pokazywać będą najniższe wartości? 

Rozpoczynamy drugą połowę listopada, która powinna być zbliżona termicznie do normy wieloletniej. Oznacza to, że pojawiać się będą zarówno dni chłodne, jak i przymrozki. Samo ochłodzenie nie będzie jednak trwałe. Już w niedzielę z zachodu wkroczy cieplejsza masa powietrza, a termometry ponownie pokażą do 10/12 stopni Celsjusza.

Ochłodzenie przed nami, nocami mróz

Chłodniej zrobi się już w piątek. Wtedy to w najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 2 stopni na północy i północnym- wschodzie, przez 4 na północnym- zachodzie i zachodzie, po 6 stopni na południowym- wschodzie Polski, lokalnie także na Wybrzeżu. W nocy z piątku na sobotę na północnym- wschodzie pojawi się mróz, do -4 stopni Celsjusza. To jednak nie koniec. Także sobota i noc z soboty na niedzielę będą chłodne, choć prawdopodobnie w ciągu dnia termometry nie pokażą ujemnych temperatur. W nocy z soboty na niedzielę miejsc z mrozem będzie więcej.

Tak wyglądają prognozowane temperatury w najbliższych dniach:

ochłodzenie mróz
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach. Model : ECMWF

Śnieg w kolejnych dniach

Kolejne dni to także pojawienie się opadów śniegu, lokalnie intensywnych. Warto jeszcze przed pojawieniem się opadów zmienić opony na zimowe. Więcej o nich piszemy w naszym artykule:

Opady śniegu w prognozach. Gdzie się ich spodziewać?

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group