Groźna pogoda przed nami. Może pojawić się silna gołoledźGroźna pogoda przed nami. Może pojawić się silna gołoledź

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, oblodzenie na drogach i chodnikach mocno daje się we znaki. Gołoledź, która występuje po wędrujących z zachodu na wschód marznących opadach deszczu powoduje, że niezwykle trudno korzystać jest z chodników i mniej uczęszczanych dróg. Niestety, jest też ofiara śmiertelna. Ciężka sytuacja na drogach panuje także w  miastach wschodniej Polski. Co nas czeka w kolejnych godzinach?

Ocieplenie o którym wspominaliśmy na łamach IncusMeteo staje się faktem. Gołoledź, która występuje w kraju stwarza wiele niebezpiecznych sytuacji. Spływa bardzo dużo informacji o problemach komunikacyjnych czy kolizjach i wypadkach. Jak informuje portal Onet, w Warszawie w wyniku upadku na śliski chodnik śmierć poniosła jedna osoba.

Oblodzenie na drogach i chodnikach

Gołoledź nadal pozostaje groźna. Marznące opady deszczu sparaliżowały ruch na wielu drogach. Najtrudniejsza sytuacja panuje w miastach, głównie w centrum i na wschodzie. Silne oblodzenie uniemożliwiło pracę komunikacji miejskiej w Białymstoku. Odwołano tam także zajęcia w szkołach. Cały czas pojawia się wiele informacji o kolizjach czy wypadkach. Gdzieniegdzie nie są w stanie dotrzeć piaskarko-solarki. W wielu miejscach w kraju brakowało także karetek do obsługi wszystkich poszkodowanych.

Tak prezentują się aktualne ostrzeżenia i komunikaty pogodowe wydane przez IMGW:

alerty imgw
Aktualne (20.12.2022) alerty i komunikaty pogodowe. Źródło: IMGW

Co nas czeka w kolejnych dniach?

Będą kolejne alerty pogodowe, związane głównie z roztopami, opadami marznącymi, ale i związane z silnym wiatrem. Termometry wskazywać będą wartości niekoniecznie adekwatne do bieżącej pory roku. Nieco więcej na ten temat, wraz ze wstępną prognozą pogody na Święta Bożego Narodzenia znajdziecie poniżej:

Wstępna prognoza na Święta Bożego Narodzenia

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group