Niszczące burze przeszły przez Polskę. Niestety to nie koniec. Przed nami kolejne nawałniceNiszczące burze przeszły przez Polskę. Niestety to nie koniec. Przed nami kolejne nawałnice

W środę i w nocy z wtorku na środę przez Polskę przeszły niszczące burze. Niosły one nawalne opady deszczu, duży grad, a przede wszystkim bardzo silny, niszczący wiatr. Porywy znacznie przekraczały 100 km/h. W nocy mogła się rozwinąć także trąba powietrzna. Niestety, to nie koniec, bowiem przed nami kolejne nawałnice, które mogą powodować kolejne zniszczenia. Wstępne prognozy nie napawają optymizmem.

Za nami doba z groźnymi zjawiskami pogodowymi w Polsce. Niestety, prognozowane burze były na tyle silne, że wyrządzały poważne szkody materialne. W sieci pojawiło się wiele materiałów ukazujących siłę żywiołu, a także skalę zniszczeń. Do kraju nadciągają jednak kolejne nawałnice.

Niszczące burze przeszły przez Polskę

Środa przyniosła gwałtowne, niszczące burze, które w ciągu dnia i w nocy przeszły przez Polskę. Największe szkody pojawiły się w woj. śląskim, choć nie brakowało ich także w woj. małopolskim, podkarpackim, lubelskim czy opolskim. W sieci pojawiło się sporo nagrań i zdjęć dokumentujących to, co się wydarzyło. Niektóre zniszczenia sią bardzo poważne.

Przed nami kolejne nawałnice!

Niestety. to nie koniec gwałtownych burz. Przez Polskę w piątek i w nocy z piątku na sobotę, ale także w sobotę przejdą kolejne niebezpieczne nawałnice. Burze będą mogły nieść w zasadzie każdy rodzaj zagrożenia – od niszczącego, silnego wiatru przez opady dużego i bardzo dużego gradu przez wysoką aktywność elektryczną i nawalne opady deszczu po ryzyko rozwinięcia się trąb powietrznych, w tym przynajmniej jednej silnej.

Tak sytuację prognozuje IMGW- PIB:

Grafika ilustracyjna: x.com / opr. własne

Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group