Kolejne gwałtowne burze w Polsce. Do kiedy potrwają ?Kolejne gwałtowne burze w Polsce. Do kiedy potrwają ?

Trwa dynamiczny, burzowy okres w Polsce, a przed nami kolejne gwałtowne burze. Podobnie jak w dniach poprzednich przyniosą one silne opady deszczu, ryzyko zalań czy podtopień, grad i silny wiatr. Gdzie może zagrzmieć? Jak długo utrzyma się taka pogoda? Sprawdzamy najświeższe wyliczenia modeli pogodowych. 

Od kilku dni nad Polską przechodzą dobrze uwodnione, miejscami gwałtowne burze. Niosą one intensywne opady deszczu, grad, a także silny wiatr. To jeszcze nie koniec, a przed nami kolejne dni z popołudniowymi burzami z ulewami i gradem. Jak długo potrwa taki typ pogody?

Kolejne gwałtowne burze w Polsce

Wtorek przyniesie kolejne, miejscami gwałtowne burze w Polsce. Ponownie cechować się one będą intensywnymi opadami deszczu, pojawi się też grad. Mogą się rozwijać superkomórki burzowe, które będą potęgować występujące zjawiska pogodowe. Największym zagrożeniem będą wspomniane intensywne opady deszczu, które ze względu na stosunkowo niską prędkość poruszania się burz, a także możliwość powstania układu training storms (kilka burz przechodzących jedna za drugą nad tą samą lokalizacją) mogą powodować powstawanie licznych zalań, podtopień czy powodzi błyskawicznych.

Jak długo potrwa taki typ pogody ? Według aktualnych prognoz, przynajmniej do końca bieżącego tygodnia. Później oczywiście także będą się pojawiać burze, jednak nie na taką skalę jak aktualnie. Burzowo będzie zatem w kolejny długi weekend. Zachęcamy do śledzenia aktualnych prognoz przygotowywanych przez Sieć Obserwatorów Burz, oraz do monitorowania aktualnej sytuacji pogodowej w Waszej okolicy – na stronie Sieci oraz w aplikacji Monitor Burz. O szczegółach będziemy oczywiście informować na łamach IncusMeteo.

Kolejne gwałtowne burze w Polsce. Do kiedy potrwają

Kilka słów o tym, jak długo może potrwać taka sytuacja przedstawił też Paweł Błaszkowski:

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group