Kolejne dni z burzami. Będzie też upalnieKolejne dni z burzami. Będzie też upalnie

Czekają nas kolejne dni z burzami. Grzmieć będzie zarówno w środę, jak i w czwartek oraz w piątek. Ponadto będzie też upalnie, o czym już pisaliśmy na łamach IncusMeteo. Czy burze będą gwałtowne? Jakie zjawiska będą im towarzyszyć? Sprawdzamy co dokładnie przyniosą najbliższe dni. 

Wraz z napływem gorących mas powietrza i pojawieniem się upału, wzrośnie szansa na pojawienie się kolejnych, silnych burz. Grzmieć będzie mogło w najbliższych dniach w praktycznie całym kraju, choć jak zwykle, pomimo sprzyjających warunków pogodowych, mogą być miejsca, gdzie burze się nie pojawią.

Kolejne dni z burzami w Polsce

Zarówno środa jak i czwartek oraz piątek przyniosą w Polsce burze. O ile w środę będą one ograniczone do południowej części kraju, tak kolejne dni to już występowanie burz na zdecydowanie większym obszarze Polski. Nieść one będą przede wszystkim silne opady deszczu, grad (miejscami większych rozmiarów), a także silny wiatr. Niestety, nie da się wykluczyć, że wystąpią kolejne szkody materialne.

kolejne dni z burzami upalnie
Burzowy czwartek w Polsce
kolejne dni z burzami upalnie
Mocniej zagrzmi także w piątek

Temperatury będą przekraczać 30 stopni Celsjusza. Lokalnie termometry będą mogły pokazać nawet 32-33 stopnie powyżej zera, a niewykluczone że miejscami wartości te będą jeszcze wyższe.

Zachęcamy do śledzenia aktualnej sytuacji pogodowej w  Monitorze Burz – aplikacji rozwijanej przez Sieć Obserwatorów Burz. Pozwala ona na szybkie i ławie sprawdzenie czy nie ma w pobliżu groźnych zjawisk pogodowych czy burz. Aplikacja korzysta z ogólnodostępnych danych pomiarowych i je udostępnia na zbiorczej mapie. Widoczna jest tam również prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz, a także relacja na żywo z dnia burzowego. Całość dopełniają raporty pogodowe, które sami możemy wysłać. Można również śledzić tam położenie ekip pościgowych.

Dużą zaletą aplikacji są powiadomienia push przesyłane na telefon o bliskości burzy. Gdy tylko w wyznaczonym przez nas promieniu padną przynajmniej dwa wyładowania, dostaniemy odpowiednie powiadomienie. Aplikacja korzysta z tych samych danych co strona Sieci Obserwatorów Burz. Również ze strony https://obserwatorzy.info można otrzymywać powiadomienia o bliskości burzy. Oba narzędzia posiadają animację obrazu radarowego, przez co wiemy skąd idzie deszcz. Co więcej, dane są ogólnoświatowe – pogoda nigdzie nas więc nie zaskoczy!

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group