Intensywne opady deszczu dotarły do Polski. Wzmaga się także wiatrIntensywne opady deszczu dotarły do Polski. Wzmaga się także wiatr

Zgodnie z opublikowanym wczoraj ostrzeżeniem pogodowym, intensywne opady deszczu dotarły już do Polski. Związane są one z wędrującym niżem “AXEL” oraz jego systemem frontów atmosferycznych. Wzmaga się także wiatr. Opady wędrują obecnie na wschód Polski. Gdzie jeszcze będzie dziś padać?

Układ niskiego ciśnienia, “AXEL” i jego system frontów atmosferycznych dotarł już do centrum Polski. Ponad połowa kraju znajduje się obecnie w zasięgu chmur i opadów. Są także miejsca gdzie nie pada obecnie wcale – między innymi na Pomorzu czy w południowej części Ziemi Lubuskiej. I tam niebawem pojawi się deszcz.

Intensywne opady nad Polską

Obecnie najsilniejsze opady występują w północnej części województwa lubuskiego, oraz w województwie zachodniopomorskim. Niebawem strefa ta dotrze na Pomorze i to tam będzie najsilniej padać. Według najnowszej prognozy modeli numerycznych, zaraz za wspominaną strefą opadów deszczu, w północnej oraz zachodniej Polsce pojawi się kolejna porcja silnych opadów deszczu.

Tak obecnie wygląda strefa opadów nad Polską:

Deszcz dotrze na wschód

Intensywne opady deszczu dotrą do wschodniej Polski. Jak już informowaliśmy na łamach IncusMeteo, padać będzie praktycznie wszędzie.

intensywne opady deszczu
Prognozowane zachmurzenie i opady na najbliższe 24 godziny. Model: ECMWF

Jak wynika z danych opublikowanych przez Centrum Modelowania Matematycznego (CMM) IMGW, wzmaga się także wiatr. W kolejnych godzinach będzie on jeszcze silniejszy. W porywach może osiągać 90-100 km/h.

porywy wiatru polska 4.01.2023
Porywy wiatru zanotowane do godziny 14:00. Źródło. cmm.imgw.pl

Grafika ilustracyjna: windy.com / opr. własne

Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group