Ciepła końcówka tygodnia, w weekend ochłodzenie i opadyCiepła końcówka tygodnia, w weekend ochłodzenie i opady

W Polsce czeka nas ciepła końcówka tygodnia. Termometry będą wskazywać bardzo wysokie jak na wrzesień wartości temperatury osiągające nawet 25-27 stopni Celsjusza. Lokalnie może być jeszcze cieplej. Ten stan nie potrwa jednak długo. Już w weekend pojawi się front atmosferyczny i opady deszczu. Spadnie też temperatura. 

Tegoroczny początek jesieni jest anomalnie ciepły. W odniesieniu do lat poprzednich, średnie odchylenie temperatury wynosi nawet do 8-10 stopni Celsjusza. To niestety kolejny dowód na ocieplenie się klimatu. W weekend nadejdą zmiany – ochłodzenie i opady deszczu.

Ciepła końcówka tygodnia

Końcówka tygodnia będzie w naszym kraju bardzo ciepła. Nie często w drugiej połowie września można oglądać tak wysokie wartości temperatury. W środę, czwartek i piątek termometry w Polsce będą pokazywać nawet 25/27 stopni Celsjusza. Dodatkowo na niebie niemal nie uświadczymy chmur.

ciepła końcówka tygodnia weekend ochłodzenie
Prognozowana temperatura na najbliższe dni. Model: ECMWF

Warto zauważyć, że w piątek na północnym- zachodzie będzie już odczuwalny wpływ frontu atmosferycznego, czego efektem będzie spadek temperatury.

W godzinach nocnych i porannych mogą jednak występować lokalne mgły ograniczające widoczność. Szczególną uwagę powinni do tego przykładać kierowcy.

ciepła końcówka tygodnia weekend ochłodzenie
Prognozowane zachmurzenie i opady na kolejne dni. Model: ECMWF

W weekend ochłodzenie i opady

Wstępne wyliczenia na weekend wskazują na ochłodzenie i wędrujące przez kraj opady deszczu. Lokalnie mogą być one dość obfite. Nie wykluczone, że lokalnie zagrzmi.

ciepła końcówka tygodnia weekend ochłodzenie
Prognozowana temperatura na weekend. Model: ECMWF

Jak już wspominaliśmy, zrobi się chłodniej. Nadal będą to temperatury osiągające nawet 20 stopni Celsjusza. Kolejne dni to już jednak postępujące ochłodzenie.

ciepła końcówka tygodnia weekend ochłodzenie
Prognozowana temperatura na weekend. Model: ECMWF
grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group