Chmury, deszcz i ciepło. Prognoza pogody na weekendChmury, deszcz i ciepło. Prognoza pogody na weekend

Nadchodzący weekend to w skrócie chmury, deszcz i stosunkowo ciepło. Opady nie powinny być jednak intensywne, a raczej symboliczne. Istnieje też szansa na pojawienie się nielicznych przejaśnień, głównie na południu Polski. 

Ciąg dalszy jesiennej szarugi. Za oknami nadal będzie niezbyt zachęcająco do odbywania długich jesiennych spacerów, choć na termometrach zobaczymy nawet 14 stopni Celsjusza. Chwil ze słońcem nie będzie wiele, a największe szanse na rozpogodzenia pojawią się na południu kraju. Jaka dokładnie czeka nas aura podczas nadchodzącego weekendu? Sprawdź!

Przelotne opady i przejaśnienia w sobotę

Sobota to w skrócie chmury, deszcz i ciepło, jak na listopadowe warunki. To kolejny weekend, gdzie po dość chłodnym tygodniu, termometry wskażą wartości powyżej 10 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na południowym- zachodzie, gdzie będzie nawet 13 stopni, choć lokalnie może być więcej. Nie zabraknie także porannych mgieł, szczególnie rano na północy kraju, oraz w nocy na północnym wschodzie i w kotlinach południowej Polski. Wiatr na ogół słaby, jedynie na wybrzeżu i w górach będzie umiarkowany.

Prognozowane zachmurzenie i opady na sobotę, 14 listopada 2020. Model: GFS. Chmury deszcz i ciepło
Prognozowane zachmurzenie i opady na sobotę, 14 listopada 2020. Model: GFS
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 14 listopada 2020. Model: GFS. Chmury deszcz i ciepło.
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 14 listopada 2020. Model: GFS

W niedzielę więcej słońca i bez opadów

Niedziela będzie również dość ciepła. W ciągu dnia nigdzie nie powinny występować opady deszczu. W centrum i na południowym- wschodzie pojawią się przejaśnienia. Nie oznacza to jednak, że tam będzie najcieplej – to ponownie zachód i południowy- zachód Polski zanotują najwyższe wartości temperatury. Na Dolnym Śląsku może być nawet 14 kresek powyżej zera. Rano mgliście będzie na południu i północnym wschodzie kraju. W dzień widzialność poprawi się, jednak wieczorem i w nocy ponownie zrobi się mgliście, po raz kolejny na południu, ale również miejscami w centrum.

Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 15 listopada 2020. Model: GFS. Chmury deszcz i ciepło.
Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 15 listopada 2020. Model: GFS

Przyszły tydzień zapowiada się dość dynamicznie i interesująco. Wstępnie modele numeryczne wskazują na niższe temperatury, a także pojawią się opady śniegu. Więcej na ten temat pojawi się w prognozie tygodniowej, przygotowywanej przez zespół Sieci Obserwatorów Burz.

Grafika ilustracyjna: wxcharts.com
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

Dodaj komentarz

© 2022 INCUS Group