Burze, silne opady i grad w Boże Ciało w Polsce. Gdzie może zagrzmieć?Burze, silne opady i grad w Boże Ciało w Polsce. Gdzie może zagrzmieć?

W Boże Ciało w Polsce pojawią się burze, silne opady deszczu oraz grad. Nie zabraknie też silniejszego wiatru. W których regionach sytuacja może być najpoważniejsza? Sprawdź najnowsze prognozy burzowe dla Polski na czwartkową dobę i bądź bezpieczny! 

Trwa burzowy okres nad naszym krajem. W czwartek czeka nas kontynuacja dynamicznej aury z silnymi opadami deszczu, gradem i wspomnianymi już burzami. Niestety, podobnie jak miało to miejsce w poprzednich dniach i tym razem możliwe będą szkody materialne – zalania czy podtopienia. Gdzie dokładnie się ich spodziewać?

Burze, opady i grad w Boże Ciało w Polsce

Boże Ciało ponownie przyniesie punktowo silne burze w Polsce. Znów pojawią się silne / nawalne opady deszczu, grad (lokalnie do 3 cm średnicy, miejscami możliwy nieco większy) i duża aktywność elektryczna. Burze będą mogły powodować szkody materialne, głównie pod postacią zalań i podtopień. Największe zagrożenie sięgać będzie po centralną Polskę. Spokojniej będzie na wschodzie, gdzie dziś burz, o ile się rozwiną będzie zdecydowanie mniej i o mniejszej sile.

Zachęcamy do zapoznania się z prognozą przygotowaną przez Sieć Obserwatorów Burz:

Burze w Boże Ciało w Polsce. Prognoza wideo

Jak zawsze, prognozę możecie obejrzeć także w formie wideo:

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group